DSX - APS

Zamanlama Herşeydir
Her yerde üreticiler küresel pazarların evrilerek degişen kurallarıyla boğuşuyor. Güçlenen müşteriler sizden ihtiyaçlarını hızlı, yüksek kalitede ve düşük bir maliyetle karşılamanızı bekliyor. Demand Solutions DSX Advanced Planning & Scheduling (APS) size müşteri hizmetlerinizi ve üretim performansınızı artırmak için ihtiyacınız olan karar alma desteğini sunarken, envanter seviyelerini ve üretim maliyetlerini azaltıyor.
DSX APS, ham maddeleri, işlemeyi, mevcut personeli, sınırlı fabrika kapasitesini ve şirket hedeflerinizi aynı anda analiz edecek bir yazılım çözümü sunmak üzere, kısa dönem detaylandırılmış çizelgeleme imkanıyla daha uzun mesafeli kapasite planlamasını bir araya getiriyor. Bu hızlı, çok boyutlu yaklaşım, homojen, gerçeğe dayalı planlar ve esnek, uyarlanabilir ve optimize edilmiş çizelgeler ortaya çıkarıyor.

Öne çıkan yetenekler

 • Gerçek Zamanlı Sürükle ve Bırak Gantt Grafiği – Bu sezgisel ortamda manüel değişikliklerin yapılması kolay olup, tüm kısıtlamalar her zaman kabul edilir.
 • Kullanıcı Tanımlı Çizelgeleme Kuralları – Kendi kurallarınızı kendiniz oluşturun ve yönetin. Bunları istediğiniz an, tesisin istediğiniz kısmı için uygulayabilirsiniz.
 • Olursa Ne Olur Analizi – Birden fazla senaryo oluşturun ve değerlendirin. Ana
  performans göstergelerinin farklı koşullar altındaki sonuçlarını karşılaştırmak için Olursa Ne Olur çizelgelerini kaydedin. Etkilerinin tamamen farkında olacağınız bilinçli kararlar alın.
 • Çok Kullanıcılı ve Çok Tesisli – Ister aynı tesisin farklı departmanlarında, isterse dünyanın bir ucundaki tesislerde olsun, birden fazla planlayıcı aynı kapasite modelinde aynı anda çalışabilir.
 • Entegrasyon Kolaylığı – DSX APS, Tahmin Yönetimi ve İhtiyaç Planlaması gibi diğer Demand Solutions planlama araçlarıyla tam entegredir. Bunu ayrıca, herhangi bir ERP sisteminden, elektronik tablolardan ya da veri tabanından verileri çekerek bağımsız çalıan bir çözüm olarak da kullanabilirsiniz. Demand Solutions bu sistemi gerçek zamanlı çizelgelemeye entegre olabilmesi için çok yönlü olarak tasarladı.
 • Optimizasyon Motoru – DSX APS kullanıcı tanımlı kurallarla ya da manüel olarak elde edilmiş çok iyi bir çizelgeyi optimize etmek ve mümkün olan en iyi iş sırasını çizelgelemek için güçlü arama algoritmalarından faydalanır.

Ölçülebilir Faydalar
Demand Solutions DSX APS ile aşağıdaki ölçülebilir faydaları elde edebilirsiniz:

 • Azaltılmış envanter – Optimize edilmiş kapasite planları ve çizelgeleri, senkronize ham madde, süreç aşamasındaki işler (Work-in-Progress – WIP) ve bitmiş mamul ürünler envanteri sonuçlarını beraberinde getirir.
 • Artan iş çıkarma yeteneği – Malzemeler, insanlar ve sermaye ekipmanı ve araçlar da dahil olmak üzere tüm kaynaklarınız doğru yerde ve doğru zamanda bir araya geldiğinde, tedarik sürelerini azaltabilir ve kapasiteyi daha iyi kullanabilirsiniz.
 • Daha fazla müşteri memnuniyeti – DSX APS ile taahhüt ettiğiniz tarihler inanılabilir ve ulaşılabilir olabilir. Müşterileriniz sipariş miktarlarında ve teslimat tarihlerinde değişiklik mi yapmak istiyor? Sorun değil – DSX APS size herkesin inanabileceği bir cevabı hızlıca verebilir.
 • Azalan planlama süresi – Planlayıcılar ve çizelgeleyiciler kuruluşunuzdaki en meşgul kişilerden bazılarıdır. Üretim optimizasyonuna uygun olmayan elektronik tablolar ve ERP sistemlerinde rakamlarla boğuşmak yerine onlara neden karmaşık üretim sorunlarını çözecek bir araç vermiyorsunuz?
 • Artan görünürlük – Üretim kapasiteniz tedarik zincirinizin ana bileşenidir. DSX APS, bir ya da daha fazla tesise ait optimize edilmiş üretim planınızı kuruluşunuzun genelinde paylaşabilmenizi sağlar.

Zamanı Tam Olarak Kontrol Edin
Zamanınız para demektir. DSX APS, tüm makinelerin, insanların ve kaynakların her şeyin olması gereken o önemli anda bir araya gelebilmesi için zamanınızı dilimler, böler ve organize eder. Bu süreçte, müşteri memnuniyet seviyelerinizi artırabilir, işletim maliyetlerinizi azaltabilir, tesis üretimini ve iş çıkarma yeteneğini artırabilir ve toplam kurumsal çözüm için diğer sistemlere bağlanabilirsiniz.