Talep Optimizasyonu

TALEP OPTİMİZASYONU

Talep planlama sadece başlangıçtı, artık talep optimizasyonunu hedefleyin

Eskiden yüksek tahmin doğruluğu yeterliydi. Günümüzde ise rekabetçi firmalar basit talep planlamanın ötesinde talep optimizasyonu için çalışıyorlar.  Böylece tedarik ve üretim departmanları efektif bir şekilde birlikte çalışarak yüksek müşteri hizmet seviyenizi garanti ederler. Aynı zamanda gerçekci talep ve stok tahminlerinizi üst yönetim ile paylaşarak yüksek hizmet seviyesini sağlarken maliyetlerinizi minimumda tutabilirsiniz.

Demand Solutions DSX, tüm tedarik zinciri süreçlerinizde görünürlüğü arttırmak için ihtiyaç duyduğunuz güçlü talep planlama ve envanter planlama işlevlerini sunar. İş zekası çözümü, işinizin genel sağlığı hakkında size bilgi ve analiz sağlayarak daha iyi kararlar vermenize yardımcı olur.

Demand Solutions DSX içinden tüm talep tahmin çalışmalarınızı paydaşlarınız ile kolayca paylaşarak onların yorumlarını sürecinize dahil edebilirsiniz.

DSX Bulutta çalışabildiği için dilerseniz güçlü talep yönetimi fonksiyonlarını herhangi bir lisans veya donanım yatırımı yapmadan kiralayarak kullanmaya başlayabilirsiniz. 

Planlama Departmanınızın Verimliliğini Arttırın

Demand Solutions DSX ile planlamacılarınız gerekli detayda (müşteri, ürün, bölge, vb.) detayda bilgiye erişebilirler ve daha fazla detaya erişmek için tıklamaları yeterlidir. Bu görsellik, planlamacılarınızın işinizin daha başarılı olması için en çok ilgilenmeleri alana fokuslanmalarını sağlayarak zaman kazandırır. 

Planlamacılarınız:

  • Tedarik Zinciri Ağınızdaki tüm stokları görür ve yönetirler.
  • Nakliye kapasitesi, mevsimsellik, malzeme eksikliği, işçilik ve depo alanı gibi kriterlere göre sipariş miktarlarını sınırlayabilirler
  • Tek bir ekranda tahminleri, geçmiş verileri ve eldeki stok miktarını görebilirler.
  • Dilediğiniz zaman aralığında, istediğiniz maddeler için tahminlerinizi tek veritabanında gerçekleştirler.
  • Karmaşıklığı ile uğraşmadan en sofistike algoritmaları kullanılar.
Mobirise

Daha iyi karar vermek için soklarınıza konsalide olarak bakın

DSX ile ürün ailelerini tanımlayın bunlara toplu olarak bakarak daha iyi stok yönetimi kararları verin. Canlı kullanıma başlar başlamaz, kendi ürün ailelerinizi oluşturarak yöneticilerinizin işletmenizi gördüğü şekli sisteminize yansıtın. Böylece sorularınıza net cevaplar alabilirsiniz.    

Mobirise

Stok Tahmini ve Talep Planlamanıza İçgörü Ekleyin

Satış ve Talep tahminizde 80/20 ilkesini düşünmeden kabul etmeyin. Demand Solutions DSX size çoklu ABC analizi imkanı sağlayarak işinizin her hangi bir elemanı için (madde, müşteri, ürün ailesi) karlı olanları tespit ederek getirisi düşük olanları ayıklayın.

Mobirise

Yeni ürünleri objektif olarak yönetin

Yeni veya tekrar pozisyonlandırılan ürünlerinizi kolayca yönetin. DSX ile yeni ürünlerinizin tahminini benzer ürünlerinizin talep eğrilerini kullanarak gerçekleştirin. Sonrasında satışlar gerçekleştikçe tahminlerinizi güncelleyin. Aynı zamanda ürünlerinizin pazara giriş ve çıkışlarını yönetecek araçları kullanın.

Mobirise

Planlama süreçlerinize ince ayar yapın

Şirketinizde birçok yöneticiniz içgörülerini sunarak sonuçları etkileyebilecektir. İşte bu nedenle Demand Solutions DSX, detaylı, doğru satış tahminlerinin sağlanmasına yardımcı olmak için müşteri satış tahminleri, yönetim geçersiz kılmaları, gelecekteki gelişmeler hakkında anekdot notları ve promosyon eğrileri dahil olmak üzere çeşitli girdileri kabul etmektedir.

Mobirise

Daha iyi analiz için kokpit kullanın

Demand Solutions DSX akıllı kararlar vermeniz için gerekli tüm satış verilerine sahiptir. Kişiselleştirilebilen kokpitler ile planlamacılarınıza hızlıca karar verebilme imkanı sağlanırken aynı zamanda talep yönetiminin gerektirdiği farklı formatlarda verilerin sunulmasına imkan sağlar.

Mobirise

Tüm ERP'ler ile konuşun

Şirketler Demand Solution DSX'i tüm ERP'lerin talep tahmin önyüzü olarak kullanmaktadır. DSX'i mevcut sisteminiz ile entegre etmek kolay olup verileriniz hızlıca DSX'e aktarılıp geri alınabilirler. 

Adres

Kozyatağı Mah. Hüseyin Çelik Sok. Nail Engin İş.Mrk. No: 7 / 5
34742 KADIKÖY / İSTANBUL