DSXFiziksel olarak malların üretim ve dağıtımıyla ilgilenen firmaların en önem verdikleri faktör tedarik zinciridir. Ancak doğru araçlarla, firmaların optimizasyon yaparken karşılaştıkları değişken talep, uzun temin süreleri, karmaşık global tedarik ağları ve üretim/dağıtımdaki diğer kısıtlar gibi ortaya çıkan güçlüklerin üstesinden gelmek mümkündür. Ek olarak global ekonomideki dalgalanmalar etkin tedarik zinciri yönetimini zorunlu kılmaktadır.
Talep ve tedarik arasındaki ince çizgiyi yönetmek için kullanılacak çözümler en son teknolojileri, genel kabul görmüş en iyi uygulamaları ve teknikleri içermelidir. Demand Solutions kolay kurulumu ve mevcut ERP sisteminiz ile kolay entegrasyonu ile tam istediğiniz çözümü sunar.

30 yıldır dünya çapında Steinhafels, Brookstone, Saab Aircraft ve SKF gibi binlerce farklı çaptaki firma tedarik zinciri ile ilgili stratejik kararlarını vermek ve uzun dönemli rekabet avantajı sağlamak için Demand Solutions’a güveniyor. Çünkü Demand Solutions sadece tedarik zinciri planlama çözümleri geliştirerek 70’den fazla ülkede, 3.000’den fazla müşterisine hizmet veriyor.

Demand Solutions Başarı Öykülerine Erişin

Modüllerimiz

Tahmin Yönetimi

Talep Planlama

Demand Solutions Tahmin Yönetimi güçlü olduğu kadar kullanımı kolay bir planlama çözümüdür. Her sektörde kullanılabilir ve uyarlanması kolaydır. Sistem tahmin hesaplamasını çok hızlı yapmasının yanı sıra, gözle görülür bir esneklikle, kullanıcının ürüne ait en doğru talep seyrini belirlemek için en uygun tahmin formülünü belirlemeyi sağlayarak, geleceğe ait tahmini değerlerin doğruluk oranını arttırır. Tahmin Yönetimi, uç noktadaki yöneticiden, en üst kademeki yöneticilere dek her seviye için uygun detayda tahmin ve talep bilgisi sunar. Ayrıca Tahmin Yönetimi Modülü hiyerarşi bazında değerlerin yukarı doğru toplanmsı ve aşağı doğru dağıtılması, ABC (Pareto) analizi, performans analizi, emniyet stoklarının hesaplanması ve benzeri fonksiyonlar sunar.

Satış ve Operasyonel Planlama

Satış ve Operasyonel Planlama

Demand Solutions Satış ve Operasyon Planlama tahminleri ve tedarik planlarını şirket bütçesi, envanter planları ve diğer önemli işletmeye yön veren amaçlar ile entegre eder. Satış ve Operasyonel Planlama ile aylık ve mali yıl analizleri yapılarak bütçe ve diğer önemli iş hedeflerine göre ilerleme raporları sağlanmaktadır. Yıllık Planlama süreçlerini otomatikleştirip sürekli analiz ederek, temel kaba-kapasite kısıtlarını önceden öngörmenizi ve değişiklikleri planlayıp yönetmenize imkân sağlar.

İhtiyaç Planlama

İhtiyaç Planlama

Demand Solutions İhtiyaç Planlama, üretim hattından dağıtıma kadar olan tedarik aktivitelerini düzgün bir akış haline getirmek için, farklı kişilerin ortak çalışmasına imkan veren planlama yetkinlikleri ile donatılmıştır. İhtiyaç Planlama sınırsız sayıda stok kodunun, zamana yayılmış bir şekilde tedarik ihtiyaçlarını hesaplar ve optimum envanter değerlerine ve stok dönüş hızına göre hesaplamış planlı sipariş önerilerini oluşturur. Sistem ürün ağaçlarını dikkate alarak hammadde ve yarımamül ihtiyaçlarını hesaplar ve VMI (Tedarikçi tarafından yönetilen envanter) sunacak şekilde yapılandırılabilir. İhtiyaç Planlaması, malın sevkedileceği her noktadaki ideal stok seviyesini önerir. Tedarik zinciri boyunca talebin ve envanter seviyesinin rahatça izlenebilmesi İhtiyaç Planlaması ile mümkün hale gelir.

Birlikte Çalışma

Birlikte Çalışma

Demand Solutions Ortak Çalışma, CPFR (Collaborative Planning, Forecasting, and Replenishment) uyumlu ve sertifikalı yapısı ile tedarik zinciri boyunca firmanın içinde, müşteri ve tedarikçileri ile sağlanan veri akışının kesintisiz olmasını ve ortaklaşa beslenebilmesini sağlar. Bu çözüm sayesinde kurumsal iş sistemleri yeterince gelişkin olmayan ticari iş ortaklarının (tedarikçi veya müşteri) veya sahada bulunan satış ekibinin sadece bir web tarayıcı aracılığıyla ilgili verileri girmesi veya izlemesi mümkündür. Ortak Çalışma sayesinde paydaşların birlikte çalışmaya başlamasını sağlanarak, DSX Tahmin Yönetimi tarafından üretilen istatistiksel tahminlerin gözden geçirilmesi, rafine hale getirilmesi ve geliştirilmesini için gerekli yetenekleri sağlanır.

Raporlama

Raporlama

Veri görselleştirme iş verilerinizi keşfetmek ve yeni anlayışlar kazanmak için sonraki nesil iş analizi (QlikView tarafından desteklenir) kullanır. Verinizdeki ilişkileri görerek daha fazla incelemeniz gereken alanları tanımlayın. Veri görselleştirme verinizdeki tüm ilişkileri otomatik olarak yönettiği için size statik raporlar ile kısıtlı kalmaktan kurtarır. Veri görselleştirme Tedarik Zinciri Planlama çözümümüze zaten entegre olup güçlü panolar ile birlikte sunulur. Böylece işletmeniz hakkında değerli yeni anlayışları

Perakende Planlama

Perakrende Planlama

Demand Solutions Perakende Planlama, mevcut olan POS veri dağları tarafından sunulan zorlukları aşıp mağaza seviyesinde ürün yelpazesi planlama ve stok yenileme ihtiyaçlarını yöneten bir tam kapsamlı bir yönetim sistemidir. Bu güçlü çözüm milyonlarca mağaza/SKU kombinasyonunu yönetmesi gereken üreticiler ve distribütörler için ürün karışımını optimize eder. Perakende Planlama raf stoklarını mağaza seviyesinde optimize ederek, yok satmaları azaltır, stok devir hızını, satışları ve müşteri hizmet seviyesini arttırır