S& OP / IBP

S&OP / IBP

Satış ve Operasyonel Planlama / Entegre İş Planlaması

Herkesin döngüde kalmasını sağlayan IBP yazılımı ile S&OP'nin tam vaadini gerçekleştirin

Satış ve operasyon planlamasının (S&OP) doğal gelişimi olan, entegre iş planlaması (IBP), geniş bir paydaş ekibinin bağlı ve bilgilendirilmiş olmasını sağlamakla ilgilidir. Demand Solutions DSX, herkesin ticari analizlerinden yararlanmanıza yardımcı olmak için veri silolarını ortadan kaldırır. Organizasyonel siloları ortadan kaldırmak için gereken araçları, tedarik zinciri kararlarında daha fazla iş arkadaşını ve ortakları dahil edin ve tedarik zinciri mükemmeliyetine giden yolculuğunuzda daha hızlı ilerleme sağlayın.

Demand Solutions DSX, gerçek zamanlı iletişimin gücünü işinizin ilerlemesini sağlayan şekillerde açığa çıkarmanızı sağlayan işbirliği araçları sunar.

DSX bulutta da çalışabildiği için, yazılım lisansları ve uygulamasında ön yatırım yapmadan güçlü IBP ve S&OP yazılımı alabilirsiniz.

Tedarikçilerle İşbirliğini Artırmak için IBP Yazılımını Kullanın

Entegre iş planlaması, genişletilmiş tedarik zincirinizin her iş kararında yer almasını gerektirir. Geleneksel S&OP'de olduğu gibi, kendi şirketinizin bilgi ve verisine odaklanmak yerine, tüm planlama süreçlerinize dış girdi ve görünürlük ekleyebilir ve ihtiyaçlarınızı ortak çalışanlarınızla daha etkin bir şekilde paylaşabilirsiniz.

Örneğin, IBP yazılımı, müşterilerinizden aldığınız bilgileri toplayarak ve bu verileri tedarik zinciri ortaklarıyla paylaşarak ağınızın ihtiyaçlarınıza daha hızlı tepki vermesine yardımcı olur. Bu iş ortaklarından yalnızca iyi hizmet alma şansını artırmakla kalmaz, aynı zamanda iş ortaklarının kendi tedarik zincirlerini daha iyi kontrol etmelerine yardımcı olur.

Yazılımınızı S&OP veya Entegre İş Planlama Sürecinize Uyarlayın

Çoğu planlama aracı, S&OP veya entegre iş planlama sürecini gereksiz yere karmaşık hale getiren katı metodolojileri takip eder. Demand Solutions DSX, yönetim tercihlerinize uyum sağlayacak kadar esnektir.

DSX ile şunları yapabilirsiniz:

> Özel gereksinimlerinizi karşılamak için satırları özelleştirin

> Boşlukları, sapmaları ve eğilimleri kolayca tanımlayın 

> Yönetim ekibinizin ihtiyaç duyduğu ürün ailesi veya işletme düzeyindeki herhangi bir düzeyde yönetici bilgileri sağlayın

Daha Büyük Hassasiyet için Dinamik İş Planları Yaratın

Çoğu şirket yıllık bir plan oluşturur ancak nadiren de olsa tekrar ziyaret eder. Demand Solutions DSX, dinamik ve orta kurs değişimini kolaylaştıran yıllık mali iş planları oluşturmanızı sağlayarak bu sürece değer katar. En iyi ve en kötü durum tahminlerine (ya da herhangi bir seviyeye) bakarak, sabit satış rakamları kullanılabilir hale geldikçe davranışınızı değiştirmenize olanak tanıyacak stratejiler ve beklenmedik durumlar oluşturabilirsin. Belirttiğiniz varsayımlara dayanarak "what-if" senaryolarını da çalıştırabilirsiniz.

İşletmenizi İleriye Taşıdığınızda Nokta Boşlukları

Her iyi S&OP süreci, iyi tahmin yönetimi ile başlar. Demand Solutions DSX, planlama yönetimi verileri, envanter planlama bilgileri, gönderiler ve üretim dahil olmak üzere planlama süreci için gerekli bilgilerin ortak bir havuzunu oluşturur. Sistem, birleşik bir görünüm için satış, pazarlama, üretim, tedarik, ulaşım ve finanstan veri birleştirmenize olanak tanır. Gerçekten entegre iş planlaması için tek bir dizi numaradan çalışarak düello e-tablolarını kaldırabilirsiniz.

DSX ile iş planınız ile planlama aracında dinamik olarak oluşturulan planlar arasındaki istisnaları görebilirsiniz. Özel durum uyarıları renk kodludur, böylece sorunları kolayca tespit edebilirsiniz. Güçlü bir arama özelliği, istisna olarak, kullanıcı tanımlı sapma seviyelerinin meydana geldiği aileleri veya iş ünitelerini tanımlamanıza izin verir.

Ne Varsa Senaryolarla Cevapları Bul

Ekonomik bir düşüşün işletmeniz üzerindeki etkisi nedir? Bir tesisi kapatır veya kaybettiyseniz veya yeni bir satış bölgesi eklediyseniz, bu etki ne olurdu?

Demand Solutions DSX'te, yanıtları bulmak için senaryoları çalıştırabilir ve ardından mevcut planda planlama varsayımlarınızda değişiklikler yapabilir ve kaydedebilirsiniz. Yeni iş senaryolarını simüle edebilir ve bunların üretim, envanter ve backlog üzerindeki etkisini ölçebilirsiniz. Yıl sonu projeksiyonları, mali yıl performansına odaklanmanıza yardımcı olmak için sürekli olarak güncellenir. Yeni veriler kullanılabilir hale geldikçe özel görünümleri kaydedebilir ve yenileyebilir ve ileride başvurmak üzere not defterinde varsayımları kaydedebilir ve dahil edebilirsiniz.

Adres

Kozyatağı Mah. Hüseyin Çelik Sok. Nail Engin İş.Mrk. No: 7 / 5
34742 KADIKÖY / İSTANBUL